Зачекайте,
триває завантаження

Мудра Корова
Пiдписатися

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Останні новини

5 незалежних театрів

Монотеатр, фанк-футуризм, аудіотеатр та інші експериментальні вистави незалежних театрів

Мудрій корові “не сидиться” на одному полі, тому вона виїздить попастись у інші міста та села. І вас до цього закликає. А поки вона знайомиться з культурними ініціативами, ми розповідаємо про театри, галереї та вільні простори різних міст.

У нашій добірці: монотеатр, аудіотеатр, фанк-футуризм та інші експериментальні вистави від незалежних театрів.

 

Майстерня сучасного театру Ґерць

Дніпро

Майстерня сучасного театру Ґерць - це режисер Данило Слюсар та актори Володимир Клименко та Катерина Срібницька. Основа репертуару - поезія. Але також є спектаклі без тексту та слів, де історію розповідає музика, яку написали актори театру. 

Їх вистави часто пов'язані з сакральними речами та традицією: джаз-коляда, святкування Маланки, читання за Гоголем та “Берестечко” Ліни Костенко. Майстерня часто гастролює, особливо у міста Донецької та Луганської областей.

Майстерня Ґерць

Склад 2.0

Львів

Незалежний театр «Склад 2.0», спочатку називався “Другий склад” і глав класичні постановки. Зараз театр активно співпрацює із сучасними авторами: у 2015 році світ побачила вистава під  назвою «Ріка мертвого генерала” за текстами поета Михайла Жаржайла. У 2016 році  спільно із Сергієм Жаданом створили виставу «Приморська пустка». А у 2017 році за мотивами п’єси Юрія Тарнавського «Жіноча анатомія» театр створив коротку виставу «Жмут».

У 2016 році театр «Склад 2.0» став співзасновником та співорганізатором першого театрального фестивалю  під відкритим небом «Кіт Ґаватовича».

 

“Прекрасные цветы”

Харків

Експериментальний театр існує з 2011 року. Свій жанр трупа визначає як “фанк-футуризм”. Першу п'єсу “Криса”, яка виконується без слів, грають до цього часу. “Прекрасные цветы” часто виходять за простір сцени: вистава “SEX 2005” виконується в галерейному просторі під постійний акомпонемент гітари. Вперше театр “заговорив” у спектаклі “ДПЮ”, де зі сцени звучать реальні історії з життя ветерана АТО.

 

“Театр ушей”

Одеса

“Театр ушей” - це перший в Україні аудіотеатр. Під час вистави вам зав'язують очі. Це не тільки дає свободу уявляти персонажів та декорації, але й вчитись розрізняти емоції по голосу та інтонаціям. Поки що у театру дві вистави з якими вони гастролюють містами: моторошна “Падіння дому Ашерів” та сюреалістична “Агартха”.

 

Монотеатр “Кут”

Хмельницький

Моно-театр - це театр одного актора. У Хмельницькому засновником, директором і єдиним актором монотеатру “Кут” є Володимир Смотритель. В репертуарі театру  13 різножанрових моно-вистав. «Прокляті роки» - монодрама “за участі” реперсованих поетів,  «Я — Клоун!» - вистава-гра для дітей, «Гоголь: реінкарнація» - містика, «Ін'єкція щастя» - наркодрама.

 

Усі фото з офіційних сторінок театрів на Facebook


5 вільних просторів Донбасу

Мудрій корові “не сидиться” на одному полі, тому вона виїздить попастись у інші міста та села. І вас до цього закликає. А поки вона знайомиться з культурними ініціативами,…

читати далi

Жива бібліотека Донбасу в Ізоляції

Зазвичай, бібліотеки - це про книги, але в живій бібліотеці книжками є люди. Жива бібліотека Донбасу - інтерактивний проект, де відвідувачі виставки зможуть зустрітися з особистими історіями непересічних…

читати далi

Кінофестиваль Docudays проведе конкурс українських документальних повнометражок

Міжнародний фестиваль кіно та прав людини Docudays UA оголосив учасників національного конкурсу. Але тепер нацконкурс буде повнометражних фільмів, а не короткометражних як попередні роки. 

На…

читати далi

У 2017 за підтримки Держкіно зняли 47 фільмів

У 2017 році фільмів, які зняли за підтримки Держкіно, стало більше на 35%, ніж у 2016. За словами Пилипа Іллєнка, голови Державного агенства України з питань кіно (Держкіно), з них 17 повнометражних…

читати далi

Відома тема цьогорічного Форуму видавців у Львові

Тема цьогорічного Форуму видавців у Львові і Львівського міжнародного літературного фестивалю — «Ринок свободи». Про це повідомляється на…

читати далi

Лауреати Шевченківської премії - 2018

Результати голосування щорічної Шевченківської премії оголосив у фейсбук літературний критик Ростислав Семків. Зазвичай, 5 номінацією є Театр, але оскільки претендентів не було, комітет…

читати далi