Результати голосування щорічної Шевченківської премії оголосив у фейсбук літературний критик Ростислав Семків. Зазвичай, 5 номінацією є Театр, але оскільки претендентів не було, комітет розділив літературу та публіцистику.
Стисло розповідаємо хто отримав державну премію цьогоріч.
Література – письменниця, поетеса та художниця Емма Андієвська. Працює у жанрі сюрреалізму та герменевтики. Поезії у формі класичного сонету поєднують у собі побутові речі та філософські поняття. Живе та працює у Німеччині та США.
Публіцистика – історик, професор української історії та директор Українського наукового інституту у Гарварді Сергій Плохій. Шевченківську премію отримав за книгу “Брама Європи”. Книга оповідає історію України від Скіфії до нинішніх подій на Сході.
Музичне мистецтво – композиторка Вікторія Польова. З кінця 1990-х її музика стилістично тяжіє до так званого «сакральному мінімалізму» . Значний період творчості пов'язаний із вивченням та втіленням у музиці богослужебних текстів.
Візуальні мистецтва – художник, член Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії Павло Маков. Представляє харківську школу художників та працює з графікою, хоча свій стиль він називає “works on paper”.
Кіномистецтво – Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузінов (цикл історико-документальних фільмів, присвячених Революції Гідності). Ці режисери та оператори є представниками кіноугруповання Вавилон’13.
Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року.