Зачекайте,
триває завантаження

Мудра Корова
Пiдписатися

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Останні новини

Лауреати Шевченківської премії - 2018

Павло Маков, Емма Андрієвська та Вавилон’13

Результати голосування щорічної Шевченківської премії оголосив у фейсбук літературний критик Ростислав Семків. Зазвичай, 5 номінацією є Театр, але оскільки претендентів не було, комітет розділив літературу та публіцистику. 

Стисло розповідаємо хто отримав державну премію цьогоріч. 

Література – письменниця, поетеса та художниця Емма Андієвська. Працює у жанрі сюрреалізму та герменевтики. Поезії у формі класичного сонету поєднують у собі побутові речі та філософські поняття. Живе та працює у Німеччині та США. 

Публіцистика – історик, професор української історії та директор Українського наукового інституту у Гарварді Сергій Плохій. Шевченківську премію отримав за книгу “Брама Європи”. Книга оповідає історію України від Скіфії до нинішніх подій на Сході.

Музичне мистецтво –  композиторка Вікторія Польова. З кінця 1990-х її музика стилістично тяжіє до так званого «сакральному мінімалізму» . Значний період творчості пов'язаний із вивченням та втіленням у музиці богослужебних текстів.

Візуальні мистецтва – художник, член Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії Павло Маков. Представляє харківську школу художників та працює з графікою, хоча свій стиль він називає  “works on paper”. 

КіномистецтвоВолодимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузінов (цикл історико-документальних фільмів, присвячених Революції Гідності). Ці режисери та оператори є представниками кіноугруповання Вавилон’13.

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року. 

Фестиваль кіно та урбаністики "86" оголосив тему 2018 року

Фестиваль кіно та урбаністики "86" відбудеться у Славутичі у п’ятий раз і триватиме з 9 по 13 травня. Тема фестивалю - «Щось невловиме / Something in the Air» 

«Це тема-повстання проти буквалізму,…

читати далi

YUKO потрапили у фіналісти відбору на музичний фестиваль у Каннах

Серед тисячі заявників електро-фолк гурт YUKO відібрали до топ-55 фіналістів на фестиваль-конференцію MIDEM. Про це повідомляє Muzmapa. 

YUKO —…

читати далi

Художник Олександр Ройтбурд став директором Одеського художнього музею

Голова Одеської державної адміністрації Максим Степанов назначив українського художника Олександра Ройтбурда директором Одеського художнього музею. Про це повідомляє

читати далi

На книжковому салоні в Парижі Карпа вручила Макрону книжку Сенцова

Українська письменниця та перший секретар з питань культури посольства України у Франції Ірена Карпа під час Міжнародного книжкового салону (Salon du livre) в Парижі вручила президентові Франції Еммануелю…

читати далi

«Інтернат» Жадана здобув премію Лейпцизького книжкового ярмарку

Роман українського письменника Сергія Жадана «Інтернат» здобув премію Лейпцизького книжкового ярмарку. Адаптацію книги німецькою мовою відзначили у категорії «Найкращий переклад». Про це 

читати далi

Дослідниця Енн Епплбаум здобула премію Ґелбера за книжку про Голодомор

Американсько-британська журналістка та історик Енн Епплбаум стала переможницею 28-ї щорічної премії Лайонела Ґелбера. Таким чином журі 

читати далi