Зачекайте,
триває завантаження

Мудра Корова
Пiдписатися

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Останні новини

Ленд-арт, поезія, фестивалі - ініціативи в селах

Цікаві культурні ініціативи існують не тільки у великих містах, а й у селах. Можете не вірити нам, але ж Мудрій корові повірити можна! Ленд-арт, футуристична література, мистецькі хутори та музичні фестивалі - про ці ініціативи розповідаємо у нашій підбірці. 

Простір покордоння 

с. Могриця, Сумська область

«ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» - ленд-арт симпозіум, який прагне до розвитку діалогу людини з довкіллям, розширення естетичного простору від межі «я –території» художника до простору ландшафту. П`ятнадцять років могрицький ленд-арт симпозіум відбувається у червні-липні. Симпозіум розрісся до багатолюдного дійства і тому складається з двох частин: ленд-арт симпозіуму та етнофестивалю. Також на фестивалі є експериментальний майданчик відео-арту та експрес-лабараторія мистецтвознавців, де студенти художніх академій вивчають явище ленд-арту. 

 

Мистецький хутір Обирок

хутір Обирок, Чернігівська область

Мистецький хутір Обирок утворився у 2007 році на основі закинутих присілків села Матіївка у Бахмацькому районі Чернігівської області. Його засновники - Леонід Кантер та Діана Карпенко, які замість багатоповерхівок та культури споживання обрали свободу і хатку мазанки. На  території хутора проводять фестивалі, форуми, концерти, тощо. Тут побувало понад 7 тисяч людей із 38 країн світу. На хутрі проходить також  "дитяча республіка" - "Освітній експеримент". Це вікенди для батьків та дітей, де говорять про альтернативні школи та ефективні способи навчання. А діти можуть самі продумувати собі активності, які потім втілять організатори. 

Є чотири основних правила за якими живе мистецький хутір Обирок: Брудне – прибери; Відчинене – зачини; Голодного – нагодуй; Сумного – обійми. 

"Метро до Кибинець" 

с. Кибинці, Полтавська область

"Метро до Кибинець" — культурний проект, що базується в селі Кибинці на Полтавщині, де народився і виріс поет-футурист Михайль Семенко.У вірші Семенка «Підземка» є такі рядки «І буде до метра паризького — дороги ніч од Кибенець». Цим проектом хочуть зробити Кибинці своєрідним культурним центром, а не тим, чим село є зараз. "Метро до Кибинець" - це також фестиваль футуристичної літератури.

"ШЕ. Fest"

с. Моринці, Черкаська область

Ше.Fest – це фестиваль, де кожен може побачити Шевченка не в звичному образі пророка, а фріка, хіпстера і водночас надзвичайного генія. В селі під час фестивалю грає драйвова музика, мистецькі інсталяції, відбувається лекції та показ українських фільмів, театральні постановки, літературні батли,  екскурсії Шевченковими місцями. 

 

Арт-резиденція "Територія натхнення"

с. Урич, Львівська область

В межах міжнародної ініціативи у селах та провінціях п’яти європейських країн буде створена мережа арт-резиденцій. Одна з них – в селі Урич на Львівщині, де знаходиться середньовічна фортеця Тустань. Ідею створення арт-резиденції підказала організаторам сама історія місцевості.  З 1971 року, коли тут почали проводитись експедиції, в Тустані збиралися письменники, музиканти, художники. Відколи пам'яткою почав опікуватися заповідник «Тустань», тут проводився художній пленер, симпозіуми з кам'яної та дерев'яної скульптури. Село Урич також відоме як місце проведення фестивалю середньовічної культури «Ту Стань!»: щороку в місті-фортеці відбуваються лицарські поєдинки, ремісничі майстер-класи, ярмарки, грають середньовічні вистави та знайомлять з літературою тих часів. 

Фестиваль кіно та урбаністики "86" оголосив тему 2018 року

Фестиваль кіно та урбаністики "86" відбудеться у Славутичі у п’ятий раз і триватиме з 9 по 13 травня. Тема фестивалю - «Щось невловиме / Something in the Air» 

«Це тема-повстання проти буквалізму,…

читати далi

YUKO потрапили у фіналісти відбору на музичний фестиваль у Каннах

Серед тисячі заявників електро-фолк гурт YUKO відібрали до топ-55 фіналістів на фестиваль-конференцію MIDEM. Про це повідомляє Muzmapa. 

YUKO —…

читати далi

Художник Олександр Ройтбурд став директором Одеського художнього музею

Голова Одеської державної адміністрації Максим Степанов назначив українського художника Олександра Ройтбурда директором Одеського художнього музею. Про це повідомляє

читати далi

На книжковому салоні в Парижі Карпа вручила Макрону книжку Сенцова

Українська письменниця та перший секретар з питань культури посольства України у Франції Ірена Карпа під час Міжнародного книжкового салону (Salon du livre) в Парижі вручила президентові Франції Еммануелю…

читати далi

«Інтернат» Жадана здобув премію Лейпцизького книжкового ярмарку

Роман українського письменника Сергія Жадана «Інтернат» здобув премію Лейпцизького книжкового ярмарку. Адаптацію книги німецькою мовою відзначили у категорії «Найкращий переклад». Про це 

читати далi

Дослідниця Енн Епплбаум здобула премію Ґелбера за книжку про Голодомор

Американсько-британська журналістка та історик Енн Епплбаум стала переможницею 28-ї щорічної премії Лайонела Ґелбера. Таким чином журі 

читати далi