У Києві завершився XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Приз конкурсу DOCU/СВІТ в номінації DOCU/ЖИТТЯ отримав фільм «Пісок і кров» австрійських режисрів Маттіаса Креппа та Анґеліки Шпанґель. На думку журі конкурсу, «сила знайдених кадрів наочно показує божевілля війни й необхідність плекати ненависть, щоб створити ворога".
В номінації DOCU/ПРАВА перемогла стрічка української режисерки Аліни Горлової «Явних проявів немає». За правдивий портрет людини, котра пройшла крізь війну і намагається повернутися до життя. Це стрічка про жіноче обличчя війни і про травму, перед якою усі рівні.
У фільмі «Кіно для Карлоса» (реж. Ренато Боррайо Серрано) з теплотою і шанобливою іронією, яка, втім, оприявлює сміховинне, обурливе тло ура-патріотизму й русофільського шовінізму, молодий батько документує стан світу, у якому народжується його дитина: сімейні зв’язки об’єднують те, що роз’єднують ідеології. Саме так оцінили стрічку журі конкурсу DOCU/КОРОТКО та присудили їй головну нагороду. Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/КОРОТКО отримав фільм «Гірчиця в садах» режисера Пьотра Армяновського.
Головну нагороду конкурсу DOCU/УКРАЇНА отримав фільм Дмитра Лавриненка «Вєаюфром». наївна і смішна, а часом і трагічна історія життя (історія про «людину у світі»).Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА отримала стрічка «Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть» (реж. Таня Ходаківська, Олександр Стеколенко).
Головну нагороду студентське журі віддало фільму «Віддалений гавкіт собак» (реж. Сімон Леренґ Вільмонт). Спеціальну відзнаку студентського журі отримала стрічка «Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть» (реж. Таня Ходаківська, Олександр Стеколенко).
«За міру любові, для якої не існує перешкод», премією Андрія Матросова організатори фестивалю нагородили Пьотра Армяновського, автора фільму «Гірчиця в садах».
Приз від Української Гельсинської Спілки з Прав Людини, нагородили учасників проекту «Думайдан-2017.
Глядачі та глядачки обрали свого фаворита і ним став фільм «Перша сотня» (реж. Ярослав Пілунський, Юлія Шашкова, Юрій Ґрузінов).
У результаті пітчингу конкурсу «CIVIL PITCH: фільми громадської активності», який відбувся журі обрало чотири проекти-переможці серед учасників і учасниць програми. Кожен з проектів отримав по $5500. Конкурс проходив в рамках індустріальної платформи DOCU/PRO». Проекти-переможці:
1. «Врятувати «Літаючу тарілку» режисера Олексія Радинського та активіста Олександра Бурлаки (Рух #savekyivmodernism);
2. «Без статусу. Україна» режисера Дмитра Тяжлова та активістки Катерини Бабіч (проект «Без Кордонів»);
3. «Ти, б*я, рота закрий! » режисерки Таісії Кутузової та активістки Єлизавети Сокуренко (ГО Центр інформації про права людини);
4. «За кухонними дверима» режисерки Юлії Кочетової-Набожняк та активістки Наталії Дорофеєвої (БО «ВБО «Легалайф-Україна»).