Зачекайте,
триває завантаження

Мудра Корова
Пiдписатися

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Тест "Мистецтво заголовків або Чупакабрологія"

Заголовок — одна з найважливіших речей у матеріалі. Він має одночасно бути лаконічним, змістовним і спонукати читача переглянути статтю. Тому і кажуть, що підібрати влучний заголовок — вже досягти половини успіху. На жаль, українські медіа часто використовують заголовки тільки як спосіб “набити” якомога більше переглядів, та інколи забувають про здоровий глузд під час написання матеріалу. Мудра Корова підготувала для вас тест, де з трьох абсурдних заголовків треба вибрати справжній, при цьому не втративши віри в медіа.

P.S. [Мистецтво заголовка справедливо назвати «Чупакабрологія», бо в процесі створення тесту ми знайшли надзвичайну кількість новин з химерними заголовками про невідому істоту.]

1. Спочатку новини із життя Ради нового скликання:

Хантер Томпсон


«Преса України» знає, як зацікавити читачів такими заголовками, що британський The Sun тихенько курить у кутку сині «Прилуки». «Школьниця» - це таке ласкаве ім’я у повнолітньої давньої дівчини Гаврилюка, але кому цікаві деталі, коли можна дати «голосну» новину.
Джерело

Наступне питання

2. Новини шоу-бізнесу:

Енн Роял


Писати про зірок і скандали може будь-хто, але зробити головним героєм статті кішку Повалій – це справжнє мистецтво. Прочитати про котиків співачки нам пропонує незалежне інформаційно-аналітичне видання «Ура-Інформ». Чесно кажучи, хлопці, аналітика у вас так собі.
Джерело

Наступне питання

3. Народний фольклор:

Чорновiл


Вже багато років поспіль програму ТСН не відпускає палка пристрасть до новин про невідому істоту, після прочитання яких кидає в холодний піт. На офіційному сайті є навіть хештег #чупакабра. Вочевидь, службі новин не дають спокою лаври СТБ, тому читати про чупакабру нам доведеться довше, ніж вони живуть. Та й чи живуть?
Джерело

Наступне питання

4. На стику політики і світського життя формується новаторський жанр матеріалів:

Микола Вересень


Загадковий «спадкоємець Чорновецького» - це колишній в.о. мера Олександр Попов, який поділився із ЗМІ своїми архівними фото. Трохи прикро вийшло, бо, може, людина хотіла показати щось зі свого життя, а в УП помітили тільки труси і торс.
Джерело

Наступне питання

5. Про Віктора Федоровича, який пав під час двобою з яйцем, написано так багато, що можна назбирати матеріалів на окремий тест. Але спробуйте вгадати, де правда тут:

Том Вулф


Вочевидь, перед виходом новини у редакції «Радіо свобода» якраз перечитували книжки про Гаррі Поттера, тож Дмитро Романюк перетворився у Того, кого не можна називати, і, як будь-який химерний персонаж, захотів страшного. Наприклад, балотуватися у Верховну Раду.
Джерело

Наступне питання

6. Вважається, що заголовок повинен бути не довшим 7-9 слів. Але є майстри, котрим вистачає і 2-3:

Трумен Капоте


Ресурс gazeta.ua – справжній скарб для поціновувачів влучних заголовків. Майже кожну їхню новину можна розбирати на цитати і викарбовувати на стінах редакцій, але безперечний фаворит – це історія про бюрократію і образу під назвою «Людина-гівно».
Джерело

Наступне питання

7. Давайте поговоримо «про це» у контексті державних протистоянь:

Джозеф Пулiтцер


Анексія Криму вбиває не тільки здоровий глузд, право на демократичні свободи та курортний сезон, а ще й секс. Такою новиною дивує сайт «Фактів» від телеканалу ICTV і навіть дає наукове пояснення.
Джерело

Наступне питання

8. Часом до представників влади «чіпляються» різні прізвиська, якими не гребують ЗМІ:

Ганапольский


Створювати із російської нісенітниці, яка стала інтернет-мемом, заголовок статті – це, напевно, така спроба показати «сучасність» порталу. Мовляв, «ми в тренді, дивіться, ми теж можемо писати жарти про Кривавого Пастора». На жаль, на сторінках РБК-Україна це виглядає приблизно настільки ж кумендно, наскільки завужені штани на чоловіках за 40.
Джерело

Наступне питання

9. Вміння писати про жахливі речі коректно, не “смакуючи” подробиць тяжких злочинів, дається не кожному вітчизняному порталу:

Малкольм Каулі


Існує таке повір’я: якщо одночасно вставити у заголовок слова «шок», «жорстоке», «криваве», «понівечене» і «вбивство», то земля під ногами розійдеться, із пекла вистрибне чорт і конфіскує прес-карту. Будьте обачні.
Джерело

Наступне питання

10. І наостанок – безмежний сором журналістики:

Премiя


Всі заголовки правильні. Живіть тепер з цим. Джерело 1
Джерело 2
Джерело 3

Дiзнатись результат