Зачекайте,
триває завантаження

Мудра Корова
Пiдписатися

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Тест "Чи думаєте ви як відомий журналіст?"

1. Ви - Хантер Томпсон, вам 27 років, і ви подалися в будиночок Нобелівського лауреата Ернеста Гемінгвея, щоб написати есе «Чого Гемінгвей вподобав Кетчум?». Що ви зробите, опинившись в його домі?

Хантер Томпсон


В 1964-ий році батько гонзо-журналістики Хантер Томпсон вкрав роги з дому Ернеста Гемінгвея. Про це стало нещодавно відомо, коли дружина Томпсона Аніта повернула роги цілісінькими та неушкодженими в дім Гемінгвея.

Наступне питання

2. Ви перша американська професійна журналістка Енн Роял. Вам треба взяти інтерв’ю у другого президента Сполучених Штатів Америки Джона Адамса. Але він відмовився. Як вчините?

Енн Роял


Президент Адамс часто плавав в річці Потомак. Енн Роял знала, що о 5 годині ранку того дня президент буде там. Після того, як він відмовив їй в інтерв'ю, вона пішла до річки, зібрала його одяг, і сказала, що не віддасть, аж допоки не отримає своє інтерв'ю. Вважається, що до цього жодна жінка не брала інтерв'ю у президента.

Наступне питання

3. Ви - В'ячеслав Чорновіл. Ви збираєтесь видавати підпільний журнал в тоталітарних умовах, де свобода слова карається арештами, каторгою та смертю. Як вчините?

Чорновiл


1970 року Чорновіл у Львові починає випуск підпільного журналу «Український вісник», в якому друкує матеріали самвидаву, хроніку українського національного спротиву. Журнал стає рупором демократії та національної свідомості у підрадянській Україні. У видавництві Чорноволові допомагає його найближче у Львові оточення: Ігор та Ірина Калинці, Ярослав Дашкевич з дружиною Людмилою Шереметьєвою, Ярослав Кендзьор. У часопису друкуються статті та твори також Василя Симоненка, Василя Стуса та ін. Під час відомої страхітної загальноукраїнської «зачистки» 1972 року його арештовують — вирок: 6 років таборів і три роки заслання.

Наступне питання

4. Ви – Микола Вересень. Ви знаходитесь в гущі подій Придністровського конфлікту. Щоб об'єктивно висвітлити події - вам потрібно потрапити на протилежну сторону (в Молдову). Що будете робити?

Микола Вересень


Влітку 1992 року під час загострення Придністровського конфлікту Микола Вересень та журналісти з Ukrainian Weekly мусили потрапити на сторону Молдови. Шляхом переговорів їм було дозволено пройти через умовну лінію фронту. Назустріч їм з іншого боку шли журналісти з The New York Times. Щоб уникнути непорозумінь, журналісти несли білий прапор.

Наступне питання

5. Ви – Том Вулф. Вас відправили робити матеріал про культуру форсованих автомобілів з Каліфорнії. Але ви працювали так плідно, що у вас з’являється ціла серія репортажів. Вам пропонують видати книгу. Який заголовок на вашу думку найкраще передасть «нову журналістику»?

Том Вулф


«Цукерковорозфарбована апельсинолепюсткова обтічна крихітка» (The Сandy-Сolored Tangerine-Flake Streamline Baby – англ.) запаморочлива назва окремої книги репортажів Тома Вулфа, яка поклала початок «Новій журналістиці» У ній були зібрані скетчі та описи моралі сучасного життя Америки. Її героями стали зірки шоу-бізнесу, спорту, фешн-індустрії, а також мільйонери, маргінали, хіпі та панки. Такий соціальний зріз дозволив журналісту побачити життя країни в усьому її різноманітті і суперечностях. За місяць книга витримала 4 додруківки тиражу - настільки приголомшливим був її успіх. Вона стала справжнім путівником по сучасній Америці.

Наступне питання

6. Ви - Трумен Капоте. Осіннім ранком вам до рук потрапляє газета з матеріалом про вбивство фермера-методиста та його сімї. Що ви зробите?

Трумен Капоте


16 листопада 1959 року газета The New York Times опублікувала невелечкий матеріал про вбивство в селищі Холкомб сім'ї фермера-методиста з чотирьох чоловік: батька, матері і двох дітей. Трумен Капоте, прочитавши статтю, зацікавився подією і приїхав в Холкомб, щоб почати власне розслідування. До кінця розслідування у Капоте було близько 8 000 сторінок зібраної інформації. Вже після того, Капоте написав книжку «Холоднокровне вбивство».

Наступне питання

7. Ви – Джозеф Пулітцер, за сусіднім столиком грають в шахи, і це ваш шанс стати журналістом. Що для цього треба зробити?

Джозеф Пулiтцер


Джозеф Пулітцер став журналістом завдяки випадку: досить сміливо коментуючи гру в шахи двох джентльменів в бібліотеці Сент-Луїса, він привернув їх увагу своєю манерою вести полеміку. Вони виявилися редакторами популярної щоденної газети - і одразу запросили його на роботу.

Наступне питання

8. Ви репортер The Washington Post Карл Бернстайн, разом із колегою Бобом Вудвордом ви публікуєте інформацію отриману від урядового джерела, який переховується під псевдонімом «Глибоке горло». Кому з високопосадовців нашкодить ваше розслідування?

Ганапольский


В репортажі Карла Бернстайна та Боба Вудворта йшлося про причетність президента США Річарда Ніксон до злому і прослуховування штабу іншого кандидата в глави держави - Джорджа Макговерна - у вашингтонському комплексі «Уотергейт».
«Уотергейтський скандал» виявив, що передвиборчий штаб Ніксона шпигував за своїми противниками-демократами, а ЦРУ в цьому їм всіляко сприяло. Ніксон став першим президентом, которий покинув президентське крісло достроково.
Журналістське розслідування і освітлення «Уотергейтського скандалу» лягло в основу фільму «Вся президентська рать» Алана Пакули. До речі, самі журналісти приймали участь у написанні сценарію. Під псевдонімом «Глибоко горло» переховувався заступник ЦРУ Марк Фелт.

Наступне питання

9. Кінець 60-х. Різноманітні американські інтелектуали піддають нищівній критиці творчість Ернеста Гемінгвея. Ви – друг письменника – журналіст Малкольм Каулі. Ви пишете матеріал на захист товариша. Як назвете статтю?

Малкольм Каулі


В 1967 університетський професор Джон Томпсон, критик Ванс Бурджейлі, Дуайт Макдональд та Леслі А. Фідлер піддавали творчість Ернеста Гемінгвея психоаналітичній вівісекції і зводили до прославляння смерті і порожнечі, стверджуючи, що після перших двох романів і ранніх оповідань він був здатний тільки повторювати, а в кінці лише пародіювати себе. Друг Ернеста, журналіст Малкольм Каулі написав статтю в Есквайер на захист друга. І назвав її «Батько та батьковбивці».

Наступне питання

10. Вітаємо! Ви отримали Пулітцерівську премію. Який гонорар вам світить?

Премiя


Дiзнатись результат