Зачекайте,
триває завантаження

Мудра Корова
Пiдписатися

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

Дякуємо, вашу пошту успішно додано.

Мудра корова кланяється

Мудра корова кланяється!

25 найбільш впливових журналістів в історії

Журналістика у Сполучених Штатах Америки має тривалі й легендарні традиції. Й справді, ще до дня становлення США як країни журналістика процвітала. Починаючись із перших публікацій газет у колоніях (PublickOccurrencesbothForeighnandDomestick) у 1690 році та продовжуючись і донині як через мовлення, так і через Інтернет, журналістика займає чільне місце у розвитку Америки. Та й журналісти завжди мали певний вплив. Нижче, з поділом на друковані та мовні засоби масової інформації, зазначено 25 найбільш впливових журналістів в історії.

Телебачення та радіо

Телебачення та радіо змінили вигляд журналістики. Існує багато журналістів мовленнєвих ЗМІ, що вплинули на журналістику, та навіть увесь світ.

Едвард Р. Марроу: Найбільш видатною особою у теле- та радіожурналістиці США є Едвард Р. Марроу. Він розвинув багато технік збору новин для радіомовлення. Його чесність та готовність йти проти влади означили його кар’єру. Він вплинув на громадську думку та навіть політику, викриваючи зловживання владою в уряді.

Волтер Кронкайт: Інший символ американської тележурналістики – Волтер Кронкайт–відомий своїми розслідуваннями, у яких виконував роль сторожового порядку, та своїм прозаїчним стилем викладу новин як ведучий CBS. Він помер у 2009 році.

Тед Коппел: Багато впливових журналістів були ведучими новин на телебаченні, й Тед Коппел – не виключення. Його передача останніх новин та власне збір цих новин стали стандартами журналістики на багато років. Коппел водив дружбу із можновладцями та брав інтерв’ю у тримачів влади. Наразі вінна пенсії, веде шоу наDiscovery.

Ден Разер: На початку кар’єри Ден Разер був відомий своїми розслідуваннями та прискіпливим збором інформації. Він був впливовим через те, що брав інтерв’ю у видних політичних осіб та демонстрував урядові прикриття.Проте, плутанина із підробленими документами, пов'язана із Джорджем Бушем, заплямувала його кар'єру.

Барбара Уолтерс: Однією із найвпливовіших ведучих є Барбара Уолтерс. Вона була першою жінкою, що стала успішною ведучою на телебаченні. Вона розпочинала як дослідник та письменник, а згодом стала інтерв’юером та одним із відомих облич на телебаченні.

Тім Руссерт: Добре відомий своєю здатністю умовити впливових можновладців пояснити свої дії, Тім Руссерт вважається одним із найвпливовіших журналістів мовлення. Щобпотрапити куди-небудь, інсайдер у Вашингтоні має для початку прийти на «Зустріч з пресою» Руссерта та відповісти на кілька питань.

Вулф Блітцер: Одним із найвпливовіших журналістів мовлення наразі єВольф Блітцер. Він з’являється всюди, бо є одним із найвідоміших інсайдерів у Вашингтоні. Дійсно, його шоу та здатність бути почутим робить його тією силою, з якою варто рахуватися.

Глорія Боргер: Як мовець викривань махінацій Вашингтону, Глорія Боргер –доволі впливова особа. Її репортажі покликані допомогти людям зрозуміти, що коїться; вона є кореспондентом CBS та коментаторомPBS.

Кеті Курік: Кеті Курік – перша жінка-ведучий вечірніх випусків новин на основних каналах США. Вона з’являлася у «60 Minutes»[1]табагато чого зробила для журналістики. Наразі вона веде вечірні новини на CBS. Вона бере інтерв’ю у впливових осіб та заробляє цим значні суми.

Кокі Робертс: Як людина, що виросла у Вашингтоні та добре знайомаіз життям на Капітолійському пагорбі, Кокі Робертс – адепт викриття крайнощів в уряді, пропонуючи обґрунтуванняй поміркованість. Її мовленнєва кар'єра включає трансляціїна ABCйNPR, також вона пише колонку, що випускається у кількох газетах.

Бріт Х’юмFoxNews точно не відомі як оплот справжньої журналістики, проте Бріт Х’юм – ведучий SpecialReport– відомий своєю наполегливістю та чесністю. Він визнаний впливовим, бо його шоув будній вечір визнається найпопулярнішою політичною програмою у своєму часовому інтервалі. Проте він пішов у відставку, сказавши, що втратив свій ентузіазм до роботи.

Джим Лерер: Поважний Джим Лерервідомийнаразі як найбільш вдумливий тележурналіст. Його випуск новин на PBSвідомий своєю проникливістю, а він користується повагою своїх колег таможновладців за свою цілісність, кмітливість та здоровийглузд.

Андерсон Купер: Вперше з’явившись як репортер CNN під час урагану Катріна, заразАндерсон Купер відомий як найбільш впливовий журналіст. Проводячи своє шоу в Нью-Йорку, він позаяк часто подорожує, щоб повідомити про останні новини. Він бере інтерв'ю у багатих та могутніхосіб, багато кому подобається дивитися його випуск новин. Його «пересічність» разом із класичною привабливістю складають його потужний актив як журналіста.

Друковані ЗМІ

Не зважаючи на те, що газети нині переживають період спаду, журналісти друкованих видань посідали важливе місце в історії. Багато з них наразі переходять у інтернет-площину, а журналісти доповнюють свої колонки веденням блогів. Ось найвпливовіші журналісти друкованих видань у історії

Джон Пітер Зенгер: У 1700-х роках він займався публікацієюTheNewYorkWeeklyJournal. Джон Пітер Зенгерписав недогідливі речі про британський уряд, а у 1735 році був заарештований та засуджений за наклеп. Його визнали невинним, оскільки написане ним базувалося на фактах. Його справа не лише допомогла вплинути на Американську революцію, але йвплинула на розвиток свободи слова у країні.

Бенджамін Франклін: Ми знаємо, що Бенджамін Франклін був багатосторонньою людиною. Проте більшість людей і не знає про те, що винахідник та батько-засновник був також і журналістом. Його ThePennsylvaniaGazette почала випускатися 1730-х, й Франклін використовував її для розповсюдження своїх ідей та впливу на народні маси, що призвело до Американської революції.

Вільям Рендольф Херст: Херст широко відомий як один із найбільших видавців та журналістів свого часу. Все розпочалося із TheSanFranciscoExaminer. Херст був одним із підбурювачів “жовтої журналістики”, котра започаткувала цілу галуз, що використовувала сенсаціоналізм.

Джозеф Пулітцер: Цей чоловік настільки відомий, що його ім'ям названа премія за найкращий вклад у журналістику. Спочатку Джозеф Пулітцер писав для газет, а потім придбавTheNewYorkWorld. Після того, як стала очевидною сумнівність війни за продажі із Херстом, базовану на сенсаційності опублікованих історій, Джозеф почав тяжіти до правди у журналістиці. Йому було пред'явлено звинувачення у наклепі, коли він викрив незаконний платіж французькій компанії Панамського міжокеанського каналу, проте оскільки його історія базувалася на фактах, обвинувачення було знято.

Том Вулф: У 1960-х та 1970-х написання новин та журналістика пережили трансформацію, знану як “нова журналістика“. Одним із рушіїв цього руху був Том Вулф. Це була журналістика періодичних видань, й Вулф допоміг становленню стилю викладу у довгій формі, використовуючи не скільки чисті факти, стільки сюжет.

 Хантер С. Томпсон: Як і Вулф, Хантер С. Томпсон був активно залучений до руху нової журналістики. Він був прихильником так званої гонзо-журналістики, за якої кореспондент власне залучається до історії, бере участь у подіях, а не просто споглядає та звітує. Нещодавно (у 2005 році) вінскоїв самогубство, проте його вплив на журналістику та літературну традицію й досі залишається потужним.

Вудворд та Бернштейн: Звичайно, це дві окремі людини. Проте вони завжди пов’язуються, оскільки вони разом писали репортажі, що викривали роль тогочасного президента Річарда Ніксона у Вотергейтському скандалі. Боб Вудворд та Карл Бернштейн широко відомі за свої журналістські розслідування та й за те, що вони довели, що преса може закликати уряд до відповіді за свої дії.

Гелен Томас: Ця жінка – перша леді друкованої журналістики. Гелен Томас – досвідчений журналіст найкращого зразка, працювала репортером у Білому домі з 1961 року. Вона була відомою за нещадні питання та своє вміння сягнути самої суті. Томасотримала новий вплив та популярність під час адміністрації Джорджа В. Буша за гострі питання та критицизм.

Роберт Новак: Помірний ліберал, що виявився консерватором, – Роберт Новак відомий за свої колонки та репортажі у цілій низці газет. Він був репортером,а згодом став інсайдером у Вашингтоні. Він допоміг становленню CNN, пробуджуючи довіру до тележурналістики, як і до друкованої.Він помер у 2009 році від пухлини мозку.

Джудіт Міллер: Одна із найвідоміших журналісток нашого часу – Джудіт Міллер. Вона відома своїми ексклюзивними репортажамиіз Ахмадом Чалабі напередодні війни в Іраку та новинами-блискавками. Наразі вона є інсайдером у Вашингтоні зі зв’язками у високих колах. Міллер отримала більшу популярність як репортер після того, як відбула ув’язнення за відмову викрити свої джерела по справі Валері Плейм.

Сеймур Херш: Визнаний одним із найкращих журналістів-розслідувачів сучасності, Сеймур Херш відомий своїми ексклюзивними контактами у військових колах та сильними репортажами. Він ретельний до дрібниць, пише для TheNewYorker, а його вплив допоміг надати іншої форми дебатам довкола війни в Іраку.

Марін Дауд: Як один із репортерів-оглядачів TheNewYorkTimesМарін Дауд має надзвичайний вплив. Хоча й її ідеї поляризаційні, та вони створюють цікаві дискусії. Дауд відома тим, що й розпочинала як шорсткий репортер, а наразі відома своїми контактами у Вашингтоні та можливістю впливати на дебати.

Американське суспільно-політичне шоу